orfej@orfej.com.mk   info@orfej.com.mk 
+389 75 409 409   +389 2 3118 602
Home Slider Dots
  • 1.
  • 2.
  • 3.
  • 4.
  • 5.
  • 6.
  • 7.

Само со Орфеј светот е Ваш!

Ние ви ги нудиме најдобрите аражмани, тури и прошетки!

04.03.2024 - 06.12.2023

ДУБАИ

Од 375 €
01.02.2024 - 08.02.2024

СЕЈШЕЛИ

Од 1830 €
14.01.2024 - 21.01.2024

Занзибар

Од 1340 €
09.03.2024 - 12.03.2024

Вечниот град - РИМ

Од 299 €
22.03.2024 - 25.03.2024

ПАРИЗ

Од 399 €
08.03.2024 - 11.03.2024

Милано

Од 349 €
09.03.2024 - 12.03.2024

ВЕНЕЦИЈА

Од 299 €
08.03.2024 - 11.03.2024

ТОСКАНА

Од 399 €
07.03.2024 - 11.03.2024

ЛИСАБОН

Од 599 €

Најнови понуди

ДУБАИ

ДЕТАЛИ ОД ЛЕТ - /5W 7092 TIA AUH 17:30 - 01:40+1/
/ 5W 7091 AUH TIA 14:05 - 16:55 /
ТЕРМИНИ со 4 ноќевања ТЕРМИНИ со 3 ноќевања
08 – 12.01.2024 12-15.01.2024
15-19.01.2024 19-22.01.2024
22-26.01.2024 26-29.01.2024
29.01.-02.02.2024 02-05.02.2024
06-10.02.2024 10-13.02.2024
19-23.02.2024 23-26.02.2024
26.02-01.03.2024 01-04.03.2024
08-11.03.2024

СЕЈШЕЛИ

ТЕРМИН НА ПОАЃАЊЕ ЈАНУАРИ , ФЕБРУАРИ, МАРТ 2024 (8 дена / 7 ноќи) индивидуална
програма со лет од Белград
Сејшелите претставуваат архипелаг на легендарната убавина на западниот брег на
Африканскиот континент, составен од 115 некои гранитни или пак корални острови во
западниот дел на Индискиот Океан. Најголем е централниот остров Махе со главниот град

МАВРИЦИУС

Индивидуална програма со лет од Скопје
ТЕРМИНИ НА ПОАЃАЊЕ ЈАНУАРИ и МАРТ 2024(8 дена / 7 ноќи)
Маурициус е вистинскиот избор за сите оние кои посакуваат рекреација и спорт во својата
авантура. Ова е дестинација која ќе ги задоволи и најпребирливите авантуристи затоа што
нуди врвно планинарење, kite surfing и нуркање. Целиот остров е опкружен со масивен

Занзибар

Пред резервација потребно е да ја контактирате агенцијата за потврда на цена и слободни
места!
ИНДИВИДУАЛНА ПРОГРАМА Со поаѓање од Белград со FLY DUBAI!
Поаѓање: 13.01-21.01.2024// датум на престој: 14-21.01.2024  (7 ноќи) 
Занзибар – егзотичната земја на насмевките каде ќе се опуштите и забавувате, ќе заборавите
на короната и стресот. Само спакувајте ги своите купачи и летна гардероба, спремете се да

Вечниот град - РИМ

Сите патишта водат кон Рим, е позната изрека, но и добар предлог за ваша
следна Европска метропола... Историјата на Рим е богата и бурна,
почнувајќи од приказната за за Ромул и Рем и како e создаден овој град на
7 ридови, градот има повеќе од 900 цркви... Пантеон бил најголемиот
црковен храм сè до средината на 15, а главно седиште на папата била
црквата Свети Јован Латеран... Античките рушевини, Форумот и Колосеумот,
ја прикажуваат моќта на поранешната Римска империја... Ватикан, со

ПАРИЗ

Распослан на бреговите од реката Сена, која го дели на два дела, овој преубав
град, познат како “ Град на светл-ината “ е политички, економски и културен
центар на Француската држава. Тој. е еден од најзначајните светски градови во
кој имаат свое седиште бројни меѓународни организации. Поради својата
историја долга два милениуми, Париз одсекогаш бил место на значајни
историски случувања како и собиралиште на најпознати светски уметници.

Милано

Авион/ 4 дена/ 3 ноќевања
Историски и модерен, космополитски центар, Милано е најдобриот избор за
доживување на вистинската италијанската култура и ноќен живот. Посебно ги
привлекува љубителите на модата од целиот свет, а посетата е задолжителна за
сите во време на модната недела. Милано е динамичен град, започнете со
аперитиво, лесен оброк и чаша вино, прошетка по Спига, низ Галерија Виторио
Емаунуеле и заокружете го доживувањето со вкусен италијански специјалитет...во
кујната на италијаните ништо не може да биде погрешен избор.

ВЕНЕЦИЈА

1 ДЕН СКОПЈЕ - ВЕНЕЦИЈА
Состанок на групата на Аеродромот во Скопје во 11:45 часот. Полетување за Венеција во
14:05 и слетување во 15:400 часот. Трансфер од аеродромот до хотелот и сместување.
Факултативно : Разглед на Венеција: Плоштадот Сан Марко со Базиликата, Дуждевата
Палата, ренесансната Саат-кула, Мостот на воздишките... Слободно време за прошетки и
уживање во карневалската атмосфера. Ноќевање.

Контакт

Кликнете LIKE PAGE, станете фан на нашата ФБ страница и следете ги нашите новости и понуди!