orfej@orfej.com.mk   info@orfej.com.mk 
+389 75 409 409   +389 2 3118 602

8-ми март

ДРАЧ СО ПОСЕТА НА ТИРАНА

8 МИ МАРТ ДРАЧ СО ПОСЕТА НА ТИРАНА

 

06 Март (Сабота)                   СКОПЈЕ - ДРАЧ

Состанок на групата на паркингот спроти хотелот “Holiday Inn”, во 04:00 часот. Тргнување за Драч во 02:00 часот. Се патува преку Косово  со попатни паузи. Пристигнување во Драч и сместување во хотел. Слободно попладне за индивидуални активности: прошетка, шопинг… Ноќевање.

07 Март (Недела)                  Драч – Голем

Појадок. Слободно време за разглед на Драч. Организирана вечера (факултативно) во ресторан. Ноќевање.

08 Март (Понеделник)         ДРАЧ – ТИРАНА - СКОПЈЕ

Појадок. Поаѓање за Тирана и пристигнување во предпладневните часови. Панорамски разглед на градот: плоштадот Скендер – бег, булеварот на националните херои, старата џамија Аџи Елтем – Бег, парламентот…. Слободно време за прошетка. Поаѓање за Скопје со попатна пауза во еден од најголемите шопинг центри во Тирана – TEG Shopping Mall,  кој има преку 200 продавници и повеќе од 70 познати брендови. Пристигнување во Скопје во доцните вечерни часови.

 

За уплата до 20 Февруари: (69 евра)

Цена на аранжманот: (89 евра)

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

Превоз со модерен туристички автобус

Сместување во хотел 4* во Драч на база 2 ноќевања со појадок

Посета на Тирана и TEG Shopping Mall,  

Организација на аранжманот и придружник на патувањето

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

Организирана вечера - 15 евра

Задолжително патничко – здравствено осигурување

Напомени:
За реализација на аранжманот потребен е минимум од 35 патници.

За овој програм важат Опшите Услови на патување .

Цената на аражманот се плаќа исклучиво во денари во агенција по курс 1€ = 62,00 денари.

Т.А.Орфеј го задржува правото да го откаже во целост аранжманот на 7 дена пред поаѓање. Организаторот на патувањето го задржува правото за промена на програмата (активностите по денови и датуми) за патување во случај на непредвидени објективни причини, како на пр: застој на граница, застој во сообраќајот, затвореност на некој од локалитетите предвиден за посета и сл. Во Албанија се патува со пасош или лична карта.