orfej@orfej.com.mk   info@orfej.com.mk 
+389 75 409 409   +389 2 3118 602

Лето 2021

Palazzo Di Zante 4*

PALAZZO DI ZANTE HOTEL & WATER PARK 4* VASILIKOS ZAKYNTHOS http://www.zanteroyalpalace.gr/palazzodizantehotelen/

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА НА БАЗА СЕ ВКЛУЧЕНО

5

01.05-02.06

03.06-15.06

16.06-30.06

01.07-15.07

16.07-31.07

01.08-24.08

25.08-10.09

11.09-22.09

23.09-29.09

30.09-15.10

DOUBLE ROOM FOR SINGLE USE

1Ad

88

117

138

142

154

172

154

138

117

88

1Ad+1ch(0-13.99)

88

117

138

142

154

172

154

138

117

88

DOUBLE ROOM GARDEN VIEW

2Ad

89

115

138

142

153

173

153

138

115

89

3Ad

120

157

186

192

208

234

208

186

157

120

2Ad+1ch(0-13.99)

89

115

138

142

153

173

153

138

115

89

FAMILY ROOM BUNK BED GARDEN VIEW

2Ad+1ch(0-13.99)

89

115

138

142

153

173

153

138

115

89

2Ad+2ch(0-13.99)

111

144

172

178

192

216

192

172

144

111

Минимум престој

3

1

1

1

1

1

1

1

1

3

Stayover tax 3 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место

Опис:15 км. од градот Занте, паркинг, отворен базен, тобоган, WI-FI, фитнес, чадори и лежалки на плажа

( со доплата ), мини клуб, детски тобоган, бар, ресторан, кошарка, пинг понг

Соби: балкон, клима, САТ ТВ, телефон, фрижидер

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД

More than 21 days prior to arrival = no penalty
For cancellation 20-15 days prior to arrival = 50% of total stay
For cancellation 14 to 1 days prior to arrival =100% of total stay (applies to all no-show bookings)