orfej@orfej.com.mk   info@orfej.com.mk 
+389 75 409 409   +389 2 3118 602
Далечни патувања

Њујорк – градот кој никогаш не спие

NEW YORK – 6 Дена / 4 ноќевања   

1 Ден : Скопје – Њујорк

Состанок на групата на аеродромот Александар Велики – Скопје дава часа пред полетување. Лет за Њујорк преку некоја од европските метрополи. Слетување во Њујорк во попладневните часови по локално време . По пасошко – царинските формалности – трансфер до хотелот. Сместување во хотел со 3 * во Њујорк.  . Ноќевање.

2-4 Ден: Њујорк

Слободни денови за индивидуални активности, ФАКУЛТАТИВНО : разглед на градот, шопинг или уживање во прошетка по Менхетн, Волстрит.

Можност за факултативни разгледи со водич:

Midtown  и  Lower  Manhattan, Lincoln  Center,  Fifth  Avenue, Rockefeller  Center,  Times  Square,  Empire  State  Building,  Greenwich Village, SoHo, Chinatown, Little Italy, Financial District…

Broadway – Можност за следење на некоја од представите – Mamma Mia, Lion King, Chicago, Phantom of the Opera…

Ellis Island, The Statue of liberty, Museum of Modern Art, Guggenheim, Metropoliten.

– Шопинг – Предлагаме шопинг во познатиот “Shopping mall Woodbury Commons”

5-6  ДенЊујорк – Скопје   

Слободен ден до вечерните  часови. Трансфер до аеродромот. Полетување од Њујорк према Скопје. со еден стоп . Пристигнување во Скопје наредниот ден .

Цена ЗА РАН БУКИНГ  :  999 € /3*** /  Редовна цена 1,299 

Во цената е вклучено:

  • Авионски билет според програмата – економска класа:
  • Belgrad – New York-  Belgrad
  • Трансфер од аеродромот во Њујорк до хотелот и обратно
  • 4 ноќевања во хотел со 3* во Њујорк (без појадок) на Менхетн или околина на Менхетн

Во цената не е вклучено:

  • Американска виза која кошта околу 160,00 УСД
  • Аеродромски такси  – околу 250,00 Еур
  • Сите факултативни излети, посети и разгледи
  • Билети за музеи, јавни превозни средства
  • Агенцијата го задржува правото на промена на цената доколку се промени цената на авионскиот превоз.