orfej@orfej.com.mk   info@orfej.com.mk 
+389 75 409 409   +389 2 3118 602

Крстарења

ЊУЈОРК-МАЈАМИ-КРСТАРЕЊЕ ПО KАРИБИТЕ (ЈАМАЈКА/КАЈМАНСКИ ОСТРОВИ/КОЗУМЕЛ МЕКСИКО/ХАВАНА

1 Ден25 Април 2019      Скопје - Њујорк  

Состанок на групата на аеродромот дава часа пред полетување. Лет за Њујорк преку некоја од европските метрополи. Слетување во Њујорк во попладневните часови по локално време . По пасошко - царинските формалности – индивидуално / факултативно трансфер до хотелот. Сместување во хотел во Њујорк. Слободно попладне за индивидуални активности. Ноќевање.

2 Ден: 26 Април 2019 Њујорк

Слободни денови за индивидуални активности, ФАКУЛТАТИВНО : разглед на градот, шопинг или уживање во прошетка по Менхетн, Волстрит

Можност за факултативни разгледи со водич:

- Midtown  и  Lower  Manhattan, Lincoln  Center,  Fifth  Avenue, Rockefeller  Center,  Times  Square,  Empire  State  Building,  Greenwich Village, SoHo, Chinatown, Little Italy, Financial District…

- Broadway – Можност за следење на некоја од представите - Mamma Mia, Lion King, Chicago, Phantom of the Opera…

- Ellis Island, The Statue of liberty, Museum of Modern Art, Guggenheim, Metropoliten.

- Шопинг – Предлагаме шопинг во познатиот “Shopping mall Woodbury Commons”    Нокевање.

3 Ден: 27 Април 2019 Њујорк – Мајами.

Слободен ден за индивидуални активности. Одјавување на собите и сместување на багажот во соба предвидена за багаж. Лет за Мајами во 22.50. Пристигнување во Мајами. Трансфер до хотелот. Сместување. Нокевање.

4 Ден: 28 Април 2019 Мајами.

Препорачуваме полудневно разгледување на градот : Видете ги Мала Хавана со познатиот Calle Ocho, South Beach, Coconut Grove, Coral Gables. Попладнето Ви препорачуваме да земете бродче и да прошетате уживајќи во прекрасната панорама на Мајами, пристаништето , островот Fisher, Majami Beach i „Millionaire... Нокевање.

5 Ден: 29 Април  Мајами ( почеток на крстарењето)

Слободно претпладне до 13.00 часот. Трансфер до пристаништето Miami, Florida. Задолжување на кабините и чекирање. Почеток на крстарењето .Ноќевање на брод.

ITINERER

ден

Датум

Пристаниште

Пристигнува

Заминува

5

29.04.2019

Miami, SAD

-

18:00

6

30.04.2019

Plovidba

-

-

7

01.05.2019

Ocho Rios, Jamajka

10:30

17:00

8

02.05.2019

George Town, Kajmanski Oстрови

08:00

15:00

9

03.05.2019

Cozumel, Meksiko

10:00

18:00

10

04.05.2019

Havana, Cuba

12:00

-

11

05.05.2019

Havana, Cuba

-

16:00

12

06.05.2019

Miami, SAD

07:00

-

          

12 Ден  / 06 Мај 2019 МАЈАМИ - Скопје 

Трансфер од хотелот во Мајами до аеродромот . Лет за Скопје преку некоја Европска метропола. Нокен лет.

 

13 Ден – 7 Мај 2019 :  Скопје     

Пристигнување во Скопје.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА РАНА УПЛАТА ДО 15 ФЕБРУАРИ 2019 , ОД 16 ФЕБРУАРИ ЦЕНИТЕ СЕ ПОСКАПИ ЗА 205 ЕУР.

Цена на аранжманот по лице:

Тип на сместување на бродот

Цена по лице во ЕУР

Доплата за бродски такси

Доплата за аеродромски такси

ВНАТРЕШНА КАБИНА

1599

140 €

339 €

НАДВОРЕШНА / ПРОЗОР

1799

140 €

339 €

БАЛКОНСКА КАБИНА

2099 €

140 €

339 €

 

 

Во цената е вклучено:

 • Авионски билет според програмата – економска класа:

Скопје-Њујорк-Мајами-Скопје

 • 2 ноќевања во хотел со 3* во Њујорк (без појадок)
 • 2 нокевања во хотел 3* во Мајами ( без појадок)
 • Крстарење со брод за Кариби според итинерерот во програмата 8 ДЕНА  /  7 нокевања

На база полни пансиони проширени.

 • Трансферите според програмата
 • Трансфери од хотелдо аеродром воМајами

 

Во цената не е вклучено:

 • Американска виза
 • Аеродромски такси  и  Пристанишни такси  ( наведени во табелата со цени)
 • Сите факултативни излети, посети и разгледи
 • Билети за музеи, јавни превозни средства
 • Багажот е според условите на авио компаниите.

НАПОМЕНИ:

Агенцијата го задржува правото на промена на цената доколку се промени цената на авионскиот превоз.

 

Напомена. За уплата  и резервација по рана уплата или букинг се уплаќа 100 % од износот најдоцна до денот наведен за рана уплата.

 

Визата за САД е обврска на секој патник , да се запазат условите за важност на патните исправи од минимум 6 месеци од денот на враќање по програмата.

За резервација уплата од 50 % од цената на аранжманот, а остатокот до денот предвиден за рана уплата. За резервација по редовна цена, при резервација 50 % а остатокот не покасно од

15 Март 2019 година. За уплати и резервации подоцна од наведениот датум можна е промена на цената на авионските билети, така да калкулација се прави според цената на авионските билети и слободни кабини на бродот на денот на резервацијата.