orfej@orfej.com.mk   info@orfej.com.mk 
+389 75 409 409   +389 2 3118 602

Крстарења

Италија-Франција-Шпанија-Балеари (поаѓање 23 ноември 2019)

Италија-Франција-Шпанија-Балеари

Поаѓање од Савона : 23. ноември 2019


  

 

Ден

Дата

Пристаниште

Пристигнување

Заминување

1

23-11 Саб

Savona (Italy)

-

18:00

2

24-11 Нед

Marseilles (France)

08:30

17:00

3

25-11 Пон

Barcelona (Spain)

08:00

19:00

4

26-11 Вто

Palma De Mallorca (Spain)

08:00

18:00

5

27-11 Сре

Cruising

-

-

6

28-11 Чет

Civitavecchia (Italy)

08:00

19:00

7

29-11 Пет

La Spezia (Italy)

08:30

20:30

8

30-11 Саб

Savona (Italy)

07:00

-

 

BASIC * загарантирани категории

Внатрешна двокреветна кабина * загарантирана kaт. ИВ / по лице 349 Евра

Прозорска двокреветна кабина * загарантирана kaт. EВ / по лице 499 Евра

Балконска двокреветна кабина * загарантирана kaт. БВ / по лице 599 Евра

 

3. и 4. Возрасно лице во кабина 175 Евра

1/1 кабини не се на располагање.

 

COMFORT

Внатрешна двокреветна кабина kaт. Classic ИЦ/ по лице 449 Евра

Внатрешна двокреветна кабина kaт. Premium ИП/ по лице 529 Евра

Прозорска двокреветна кабина kaт. Classic ЕЦ / по лице 599 Евра

Прозорска двокреветна кабина kaт. Premium ЕП/ по лице 659 Евра

Балконска двокреветна кабина kaт. Classic БЦ /по лице 699 Евра

Балконска двокреветна кабина kaт. Premium БП/ по лице 769 Евра

 

3. и 4. Возрасно лице во кабина 225 Евра

 Доплата за 1/1 кабина +30%.

 

Пристанишни такси 150 евра

Oбавезен бакшиш кој патникот го плаќа на бродот изнесува:

За возрзасни  10 евра по ноќ по лице

Деца од 4 до 14 год  5 евра

Деца до 4 год не плаќаат

Costa осигурување 11 евра (не е задолзително)

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
бродско крстарење според програмата
сместување во одбраната кабина за време на крстарењето (Бања/тоалет, клима уред, сеф, фен, ТВ)
проширен полн пансион на бродот (вечера, полноќна закуска, доручек, ручек, ужина)
свечена вечера со капетанот на бродот
целодневна анимација
забавен вечерен програм во салоните и баровите со музика во живо
користење на бродските простории и целокупната опрема/кинотека, фитенс, базени, лежалки на палуба, сауни, пешкири...
театарски представи, влезници за во казино, ноќен клуб
спортски активности, (аеробик, stretching, body dancing, и слични активности во друштво на инструктор)
дневни активности (игри, лов на изгубеното злато, квизови, турнири, караоке, курсеви по танцување, ематски забави и слично)

  • Пакет пијалоциPRANZO&CENAвклучен за Comfort Classic кабини ( за сите патници во кабината)
  • Пакет пијалоциBRINDIAMOвклучен за Comfort Premium kaбиниза сите патници во кабината)


ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

  1. Бакшиш
  2. Пијалоци на бродот
  3. Излети на копно ( екскурзии )
  4. Третмани во Велнес центар и козметички третмани, пресонални тренинзи со фитнес инструктор
  5. Медицински услуги
  6. Costa осигурување

***** Компанијата го задржува правото на промена на цените*****