orfej@orfej.com.mk   info@orfej.com.mk 
+389 75 409 409   +389 2 3118 602

Лето 2022

Mediterranee 4*

HOTEL MEDITERRANEE 4* LASSI KEFALONIA     www.mediterraneehotel.gr

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРАНОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

0/4

01.05-31.05

25.09-31.10

01.06-25.07

21.08-24.09

26.07-20.08

Single Garden View

87

122

156

Double Room Garden View

110

156

185

Double Standard Sea View

133

179

208

Triple Standard Garden View ( 2pax)

145

185

214

Трето лице

12

12

12

1 дете од 2-11.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Triple Standard Sea View

( 2pax)

168

208

237

Трето лице

12

12

12

1 дете од 2-11.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Suite up to 4 pax

Standard Sea View

208

254

295

Double Junior Suite Sea View

185

231

254

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА–ПОЛУПАНСИОН

Single Garden View

110

145

179

Double Room Garden View

156

202

231

Double Standard Sea View

179

225

254

Triple Standard Garden View ( 2pax)

214

254

283

Трето лице

12

12

12

1 дете од 2-11.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Triple Standard Sea View

( 2pax)

237

277

306

Трето лице

12

12

12

1 дете од 2-11.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Suite up to 4 pax

Standard Sea View

277

324

364

Double Junior Suite Sea View

254

301

324

Минимум престој

3

3

3

Stayover tax 3 EUR за соба на ден , се плаќа во агенција

Опис: WI-FI,отворен базен со дел за деца,тенис,ресторан,бар,бар на плажа,таверна,мини маркет,паркинг

Соби: клима,фрижидер,ТВ,телфон,сеф,балкон,WI-FI

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД

1.Cancellation policy:

15- 4 days prior to arrival 50%

3-1 days prior to arrival 80%

Non-show 100%

2. Full prepayment is required maximum 18 days before arrival.