orfej@orfej.com.mk   info@orfej.com.mk 
+389 75 409 409   +389 2 3118 602

Крстарења

Коста Нео Романтика - Јапонија Тајван 8 ноќи и 9 дена

Коста Нео Романтика 

Јапонија - Тајван 

8 ноќи / 9 дена 

Се поаѓа од Токио 18 мај 2019 год

Day

Date

Port

Arrival

Departure

1

18-05 Sat

Tokyo (Japan)

-

15:00

2

19-05 Sun

Kobe (Japan)

15:00

22:00

3

20-05 Mon

KOCHI (JAPAN)

09:00

14:00

4

21-05 Tue

Cruising

-

-

5

22-05 Wed

Keelung (Taiwan)

15:00

20:00

6

23-05 Thu

Miyakojima (Japan)

10:00

16:00

7

24-05 Fri

Cruising

-

-

8

25-05 Sat

Cruising

-

-

9

26-05 Sun

Yokohama/Tokyo (Japan)

08:00

-

Понуди во последен момент основни гарантирани кабини по категорија на квалитет .

Внатрешна двокреветна кабина гарантирана категорија 4 по лице 169 Евра

Прозорска двокреветна кабина гарантиран квалитет ЕВ/ по лице 219 Евра

Балконска двокреветна кабина гарантирана категорија БВ/ по лице 999 Евра 

3 и 4 возрасни личности во кабина 85 Евра 

Деца до 18 години во кабини за две возрасни личности , плаќаат само за пристанишни такси.     

За откажување на резервацијата на кабините се плаќа казна од 100% од платената сума .

Пристанишни такси 160 Евра .

 

Задолжителни трошоци кои патниците ги плаќаат на бродот се  

За возрасни 10 евра по ноќ по лице 

За деца од 4 до 14 години 5 Евра 

За деца до 4 години не се плаќа 

Коста осигурување 7.30 евра ( не е задолжително)

                                                      

Во цената е вклучено 

 1. крстарење по бродската програма 
 2. сместување во избраната/достапната кабина во текот на крстарењето на бродот (купатило/ВЦ. клима уреди, сеф , фен , ТВ).
 3. проширен полн пансион на бродот (вечера , полноќна закуска , доручек ,  ручек , и ужина )
 4. свечена вечера надополнета со поздрав и здравица од капетанот 
 5. целодневни забавни анимации( режирана визуелна забава)
 6. забавен вечерен програм во салоните и баровите со музика во живо 
 7. користење на бродскиот инвертар за забавни активности (библиотеки, фитнес , базен , лежалки на палубата , сауни итн.
 8. представи во театрите во бродот 
 9. ноќни клубови и казино 
 10. спортски активности (аеробик, растегнување, танцување (кардио вежби), боди- билдинг ) за ваквите активности ке има инструктори кои ке бидат со вас поголемиот дел од времето.
 11. дневни активности (игри, лов на изгубено богатство , квизови , караоке, турнири, натпревари во танцување , тематски забави м и сл .

Во цената не е вклучено 

 1. Бакшиш за хотелската услуга
 2. Пијачките на бродот 
 3. Излетите на копно 
 4. Третмани во велнес центарот и козметички третмани , лични тренинзи за фитнес трењер 
 5. Услуги од медицински персонал
 6. Коста осигурување 

 

Компанијата ги задржува сите права на промена на цените независно од периодот без потреба да ја најави промената.