orfej@orfej.com.mk   info@orfej.com.mk 
+389 75 409 409   +389 2 3118 602

Лето 2023

Thermae Sylla Spa 5*

THERMAE SYLLA SPA WELLNES HOYTEL 5* EDIPSOS              www.thermaesylla.gr

ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА  ПОЛУПАНСИОН

4/0

02.01-31.03

01.11-17.12

01.04-12.04

18.04-31.05

01.10-31.10

01.06-15.07

01.09-30.09

13.04-17.04

16.07-31.08

18.12-01.01

Double Standard

102

115

127

146

Трето лице

70%

70%

70%

70%

1 дете од 2-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Double Room for Single Use

179

204

225

253

Double Premium

109

122

134

150

Трето лице

70%

70%

70%

70%

1 дете од 2-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Premium Double for Single Use

193

216

238

266

Double Superior

125

135

148

164

Трето лице

70%

70%

70%

70%

1 дете од 2-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Double Superior for Single Use

221

244

265

292

Double Deluxe

128

142

154

170

Трето лице

70%

70%

70%

70%

1 дете од 2-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Double Deluxe for Single Use

233

255

278

305

Junior Suite 2 pax

(за соба)

434

478

552

635

Suite Executive 2 pax

(за соба)

555

613

722

855

Presidential Suite 2 pax

(за соба)

770

850

971

1155

Минимум престој

3

3

5

7

Stayover tax 4 EUR за соба на ден , се плаќа на лице место

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД

1. Cancellation Policy:

02/01-12/04, 18/04-31/05, 01/10-17/12:

8-1 days before arrival 100% charge

13/04-17/04, 01/06-30/09, 18/12/2023-01/01/2024:

15-1 days before arrival 100% charge

Non-show/ Early Departure for all periods, 100%