orfej@orfej.com.mk   info@orfej.com.mk 
+389 75 409 409   +389 2 3118 602

Далечни патувања

Занзибар

Пред резервација потребно е да ја контактирате агенцијата за потврда на цена и слободни
места!
ИНДИВИДУАЛНА ПРОГРАМА Со поаѓање од Белград со FLY DUBAI!
Поаѓање: 13.01-21.01.2024// датум на престој: 14-21.01.2024  (7 ноќи) 
Занзибар – егзотичната земја на насмевките каде ќе се опуштите и забавувате, ќе заборавите
на короната и стресот. Само спакувајте ги своите купачи и летна гардероба, спремете се да
танцувате и пиете коктели и да пливате во тиркизниот океан опкружен со бел песок и
недопрена природа. И не заборавајте – СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ ТУКА Е ДА СТЕ
ПОСТОЈАНО НАСМЕАНИ!!!
Hakunamatata или животот е прекрасен. Оваа фраза ќе ја слушнете на секој агол! Заборавете
на секојдневните проблеми, заборавете на се бидејки овде ве очекува РАЈОТ: Плажи со чист
и ситен песок, прекрасната сина боја на Индискиот Океан, вкусна храна и коктели и секако
традиционална музика која ќе ве натера да заиграте. Соблечете ги влечките и пижамите!
Земете го вашиот костим за капење и апостолки, затоа што ние ќе ве однесеме во авантура!
Време е! Излегуваме од дома и патуваме, најдобро знаеме што ви треба во моментов -
пријателска атмосфера, добри вибрации и ладен пијалок за да Ве вратиме во игра!
Цената е дадена во евра и пресметана во денари,1 евро = 62 денари
Цени

Хотел Услуга Тип на соба

Цена
Датум на престој:
14-21.01.2024
13-20.03.2024

Smiles Beach Hotel 4* Полупансион Цена по лице во

двокреветна соба 1.340 € 

Sea Cliff Resort & Spa
5* Полупансион Цена по лице во

двокреветна соба 1.555 € 

Nungwi Dreams by
Mantis 5* Полупансион Цена по лице во

двокреветна соба 1.755 € 

Riu Palace Zanzibar
5* Се вклучено Цена по лице во

двокреветна соба 2.250 € 

Напомени

Детали од лет
FZ1750  13JAN  BEGDXB 2215 0635+1 // FZ1687  14JAN  DXBZNZ 1010 1440 
FZ1260  21JAN  ZNZDXB 0800 1435  // FZ1749  21JAN  DXBBEG 1810 2115   
ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
 Авионска карта со FLY DUBAI согласно политика на авио компанија, во економска класа
со вклучен чекиран и рачен багаж)
 7 ноќевања во хотелот по Ваш избор/ тип на соба основна стандардна двокреветна на база
/ ПП  “полупансион” или пак се вклучено согласно политика на хотел и протоколи
 
ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:
 Виза за Занзибар – 50 USD
 Дополнителни екскурзии / опционални НА БАРАЊЕ
 Градска такса – 1 USD од ноќ по лице. Се плаќа директно на рецепција во хотелот.
 Патничко – здравствено осигурување
 Индивидуални и лични трошоци
 Се што не е вклучено во ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА
 Цената е дадена во евра и пресметана во денари,1 евро = 62 денари
Цената е дадена во евра и пресметана во денари,1 евро = 62 денари
Цената е валидна до пополнување на места на дадена тарифа од авио компанија и
промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на
промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена).
Услови:
 При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 15 дена пред поаѓање.
 Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација
 Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на
програмата.
 Задолжително патничко осигурување
Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на
патувањето.