orfej@orfej.com.mk   info@orfej.com.mk 
+389 75 409 409   +389 2 3118 602

Далечни патувања

МАВРИЦИУС

Индивидуална програма со лет од Скопје
ТЕРМИНИ НА ПОАЃАЊЕ ЈАНУАРИ и МАРТ 2024(8 дена / 7 ноќи)
Маурициус е вистинскиот избор за сите оние кои посакуваат рекреација и спорт во својата
авантура. Ова е дестинација која ќе ги задоволи и најпребирливите авантуристи затоа што
нуди врвно планинарење, kite surfing и нуркање. Целиот остров е опкружен со масивен
корален гребен и претставува вистинско уживање за искусни нуркачи. Покрај прекрасните
плажи и лагуни кои се заштитен знак на островот, внатрешноста е богата со прашуми,
водопади, планинарски стази и див свет. Зелените шуми обезбедуваат дом за ретки
растителни и животински видови, како што е летечката лисица која може да се сретне само
тука. Во прочуениот парк Касела (Casela) ќе доживееме сафари авантура и ќе видиме зебри,
камили, лавови, тигри, на плажата Тамарин (Tamarin) ќе видиме делфини и китови, а во
селото Чамарел (Chamarel) и џиновски желки
Цени

Хотел Услуга Тип на соба Цена

13.12-20.12.2023 (7ноќи) 16.01-22.01.2024 (7ноќи)
Anelia Resort 4* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 1.690 €  1.600 € 
Veranda Tamarin 4* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 1.890 €  1.670 € 
Sugar Beach Resort 5* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 2.290 €  /
La Pirogue Mauritius 4* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба / 1.990 € 
Sofitel Mauritius L'Imperial Resort & Spa 5* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 2.690 €  2.160 € 
Напомени

ДЕКЕМВРИ детали од лет
TK1006  12DEC  SKPIST 2045 0015+1 // TK 176  13DEC  ISTMRU 0215 1305
TK 177  20DEC  MRUIST 2035 0600+1 // TK1003  21DEC  ISTSKP 0825 0755
ЈАНУАРИ 2024 детали од лет
TK1006 15JAN  SKPIST 2045 0015+1 // TK 176 16JAN  ISTMRU 0215 1305
TK 177 22JAN  MRUIST 2035 0600+1 // TK1003 23JAN  ISTSKP 0825 0755

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
 Авионска карта со TURKISH AIRLINES согласно политика на авио компанија, на
економска класа со 30кг. чекиран и 4кг. рачен багаж)
 Аеродромски такси
 7 ноќевања во хотел по Ваш избор/ тип на соба основна стандардна двокреветна на база /
ПП ноќевање со појадок, согласно политика на хотел и протоколи
 Оброци во хотелот и пакет по ваш избор
 Трансфери: аеродром-хотел-аеродром во Маурициус
 ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:
 Дополнителни екскурзии / опционални НА БАРАЊЕ
 Патничко, здравствено осигурување
 Индивидуални и лични трошоци
 Се што не е вклучено во ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА
Цената е валидна до пополнување на места на дадена тарифа од авио компанија и
промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на
промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена).
Услови:
 При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 15 дена пред поаѓање.
 Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација
 Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на
програмата.
 Задолжително патничко осигурување
 Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на
патувањето.
Уплатата се врши исклучиво во денарска противвредност (1EUR = 62 mkd). 
Важат општите услови на патување