orfej@orfej.com.mk   info@orfej.com.mk 
+389 75 409 409   +389 2 3118 602

Крстарења

НОЕМВРИСКО КРСТАРЕЊЕ ПО МЕДИТЕРАНОТ

ИТАЛИЈА /ШПАНИЈА/ ФРАНЦИЈА /

ПОАЃАЊЕ ОД СКОПЈЕ :  04 НОЕМВРИ 2019    (6  НОКЕВАЊА / 7 ДЕНА)

1 ДЕН :   СКОПЈЕ – СОЛУН-НЕАПОЛ  04/11/2019

Состанок на групата во 05.00 часот наутро, пред Хотел Холидеј Ин  – Скопје. Заминување за Солун. Лет од Солун за Неапол во 12.05 часот. Пристигнување во Неапол во 12.45 часот по локално време. Трансфер до пристаништето во Неапол. Чекирање и задолжување на кабините. На бродот има услуга од полни пансиони ( појадок, ручек и вечера). ПОЧЕТОК НА КРСТАРЕЊЕТО.

ИТИНЕРЕР

ДЕН

ДАТУМ

ПРИСТАНИШТЕ

ПРИСТИГНУВА

ЗАМИНУВА

1

Понеделник, 04-11-2019

Napoli, Italija

-

19:30

2

Вторник, 05-11-2019

Messina, Italija

08:00

18:00

3

Среда, 06-11-2019

La Valletta, Malta

08:00

18:00

4

Четврток, 07-11-2019

Пловење

-

-

5

Петок, 08-11-2019

Barcelona, Spanija

07:00

18:00

6

Сабота, 09-11-2019

Marseille, Francija

08:00

18:00

7

Недела, 10-11-2019

Genova, Italija

08:00

-

За време траење на крстарењето постои можност да се организираат разгледи на градовите кои се посетуваат

Овие разгледи се факултативни.

7 ДЕН : -ЏЕНОВА – МАЛПЕНСА /МИЛАНО - СКОПЈЕ  10/11/2019

Појадок НА БРОДОТ, Одјавување на кабините. Заминување со трансфер од Џенова до аеродромот кај Милано Малпенса. Лет од Малпенса за Скопје во 17,15 часот. Пристигнување во Скопје во 19,15 часот.

ЦЕНА НА ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ

Сместување во двокреветни кабини

ВНАТРЕШНА КАБИНА КЛАСИК  - ЦЕНА ПО ЛИЦЕ   

 

ПРОЗОРСКА КАБИНА КЛАСИК – ЦЕНА ПО ЛИЦЕ        

399  ЕУР

549 ЕУР

УСЛОВИ НА ПЛАКАЊЕ :

ЦЕНА СО ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДО 23 ОКТОМВРИ ИЗНЕСУВА 399,00 ЕВРА ПО ЛИЦЕ / 24.738,00 МКД

ЗА УПЛАТА ПОСЛЕ 23 ОКТОМВРИ 2019 ЦЕНАТА Е 499 ЕВРА /30.938,00 МКД

Цена за прозорска кабина по лице за рана уплата 549 евра , редовна цена 649 еур

 

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

- Авионски билет Солун- Неапол и Милано(Малпенса) – Скопје

- Трансфер со автобус од Скопје до аеродромот во Солун

- крстарење со бродот според програмата ( 6 нокевања/7 дена)

- сместување во двокреветни кабини за време на крстарењето на бродот

  Секоја кабина има бања и ВЦ , клима уред, сеф , фен , ТВ )

 • Проширен полн пансион на бродот ( појадок/ручек/ужина/вечера)
 • Свечена вечера со здравица на капетанот на бродот
 • Целодневна анимација на бродот
 • Забавен вечерен програм во салоните и баровите со музика во живо
 • Користење на бродските простории и салони(користење на библиотеката, фитнес центарот, базените, лежалки на палибата, сауни, бањарки )
 • Представи вио театарот
 • Влезници за нокниот клуб
 • Разни дневни активности ( игри, лов на изгубеното богатство, квизови, турнири,
 • Караоке
 • Тематски забави, курс за танц и слично)
 • ПРИСТАНИШНИТЕ и АЕРОДРОМСКИ ТАКСИ

 

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

       -        Пијалоците на бродот

 • Напојницата која е задолжителна и секој си ја плаќа за време на одјавување на кабините лично  која изнесува 10 ЕУР по лице на ден
 • Излетите и екскурзиите при посетите на градовите  кои се факултативни
  • Барцелона ............................. 30 ЕУР по лице   ( вклучува превоз , водич)
  • Неапол      ............................. 30 ЕУР по лице   ( вклучува превоз , водич)
  • Малта / Ла Валета   ................ 30 ЕУР  по лице  ( вклучува превоз , водич)
 • Третманите во wellness центарот, козметичкиот салон , лични тренинзи со фитнес тренер
 • Услуги на медицинскиот персонал

 

ЗА ОВА ПАТУВАЊЕ ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ

Пасошот треба да важи минимум 6 месеци од завршувањето на патувањето

                      За реализација потребен е минумум на 30 пријавени патници