orfej@orfej.com.mk   info@orfej.com.mk 
+389 75 409 409   +389 2 3118 602

Нова година 2020

ДОЧЕКАЈТЕ ЈА НОВАТА 2020 ГОДИНА ВО БУДВА СО ЗДРАВКО ЧОЛИЌ и ЦЕЦА

Будва – Нова Година 2020

ДОЧЕКАЈТЕ ЈА НОВАТА 2020 ГОДИНА ВО  БУДВА СО

ЗДРАВКО ЧОЛИЌ на 31.12.2019  и ЦЕЦА на 01.01.2019

Термин на поаѓање за со 2 нокевања : 30.12.2019 – 02.01.2020

Термин на поаѓање за со 3 нокевања :29.12.2019 – 02.01.2020

 

1 ден: 29 /30.12.2019   Скопје – Будва
Поаѓање од Скопје на паркингот кај хотел Холидеј Ин во 23:00 часот.Патот води кон Косово и Албанија по новиот автопат. Ноќно возење со попатни одмори.

2 ден: 30.12.2019   Будва
Пристигнување во Будва во претпладневните часови. Сместување.Слободно време за индивидуални активности и шопинг.Можност за прошетка до Стариот Град,пристаништето, прошетка по кејот на познатата Словенска плажа,цитаделата,бројните кафулиња,ресторани и бутици.Вечерта организирана предновогодишна забава на плоштадот кај Стариот Град со богата музичка програма.Враќање во хотел.Ноќевање.

3 ден: 31.12.2019   Будва
Слободен ден за индивидуални активности или факултативна екскурзија

(Факултативно екскурзија Тиват-Порто Монтенегро и Котор. Подготовка за Дочек на Новата 2020 Година со богата музичка програма со ЗДРАВКО ЧОЛИЌ. Нокевање.

4 ден: 01.01.2020   Будва

Заминување на целодневен факултативен излет до Дубровник преку Тиват со траект.Прошетка низ стариот дел на Дубровник – Страдун,Дубровачките градски зидини,статуата на Св.Влах-заштитникот на градот,Кнежев двор,Катедралата Вознесение на Дева Марија…Слободно време за фотографирање,индивидуални активности и прошетки.Во договореното време враќање во Будва.Подготовка за втората вечер од Дочек на Новата 2020 Година со богата музичкапрограма. Ке Ве забавува ЦЕЦА. Ноќевање.

4 или 5 ден02.01.2020   Будва – Скопје
Одјавување на собитеЗаминување за Скопје со попатни одмори.Пристигнување наредниот ден во утринските часови.

 

СМЕСТУВАЊЕТО Е ВО АПАРТ ХОТЕЛ ВО БУДВА – цените се по лице

 

Цена за рана уплата која важи до 30 Октомври 2019 / ценовник 2 ноки

Сместување

 1/ 2

1 /3

1 / 4

1 / 5

1/6

2 нокевања и превоз / по лице

89 €

79

65

55 €

49

Сместувањето 1 / 2 и 1 / 3 е во стандардни двокреветни и трокреветни соби Додека сместувањето во 1 / ч 1/ 5 и 1 /6 е во апартмани со одвоени спални Во 1 / 5 добивате две спални и едно лице во дневната соба, а во 1 / 6 две спални и две лица во дневната соба. Сите се опремени со клима уред, ТВ, туш и Вц.

 

Цена за рана уплата која важи до 30 Октомври 2019 / ценовник 3 ноки

Сместување

 1/ 2

1 /3

1 / 4

1 / 5

1/6

3 нокевања и превоз / по лице

99 €

89€

79€

70

65

 

РЕДОВНА ЦЕНА која важи од 01Ноември 2019 / ценовник 2 ноки

Сместување

 1/ 2

1 /3

1 / 4

1 / 5

1/6

2 нокевања и превоз / по лице

99 €

89€

79€

70

65

Сместувањето 1 / 2 и 1 / 3 е во стандардни двокреветни и трокреветни соби Додека сместувањето во 1 / ч 1/ 5 и 1 /6 е во апартмани со одвоени спални Во 1 / 5 добивате две спални и едно лице во дневната соба, а во 1 / 6 две спални и две лица во дневната соба. Сите се опремени со клима уред, ТВ, туш и Вц.

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

Цена за рана уплата која важи од01Ноември 2019 / ценовник 3 ноки

Сместување

 1/ 2

1 /3

1 / 4

1 / 5

1/6

3 нокевања и превоз / по лице

119

109€

99€

89

79

 


Во цената е вклучено:
– автобуски превоз на наведената релација;
– 2 или 3 нокевања во зависност која понуда сте ја одбрале( секоја соба ТВ, Туш/Вц)

– туристички придружник во текот на патувањето;
– организација на аранжманот

 

Во цената не е вклучено:
– целодневен излет до Дубровник – 20 евра

-Излет Тиват-Порто Монтенегро-Котор – 15 Евра

(за реализација потребни се минимум 20 патника);
– влезници за посети;
– патничко осигурување.

 

ЗА ОВА ПАТУВАЊЕ ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ.

АГЕНЦИЈАТА ИМА ПРАВО НА НАПРАВИ ИЗМЕНИ ВО ПРОГРАМАТА ВО ОДНОС НА ФАКУЛТАТИВНИТЕ ИЗЛЕТИ, ЗА РЕАЛИЗАЦИЈА НА ФАКУЛТАТИВНИТЕ ИЗЛЕТИ ПОТРЕБЕН Е МИНИМУМ ОД 30 ПАТНИЦИ.