orfej@orfej.com.mk   info@orfej.com.mk 
+389 75 409 409   +389 2 3118 602

Зима 2019/2020

Grand Hotel & Spa 4*

Early Booking Discount понуда од Grand Hotel & Spa 4*

GRAND HOTEL & SPA **** Копаоник

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2019 15% ПОПУСТ

TIТип на соба

Макслица

08.DEC

17.DEC

17.DEC

29.DEC

29.DEC

02.JAN

29.DEC

05.JAN

05.JAN

12.JAN

12.JAN

19.JAN

19.JAN

26.JAN

26.JAN

02.FEB

02.FEB

16.FEB

16.FEB

01.MAR

01.MAR

08.MAR

08.MAR

15.MAR

15.MAR

22.MAR

22.MAR

12.APR

Мин. ноќевања

 

5

3

4

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1/2, 1/3 STANDARD

2-3

91

79

199

139

89

99

89

89

119

99

109

96

81

68

1/2, 1/3*, 1/4 *SUPERIOR

2-4

100

87

219

153

98

109

98

98

131

109

120

106

89

75

1/2, 1/3*, 1/4 * SUPERIOR+

2-4

109

95

239

167

107

119

107

107

143

119

131

115

97

82

1/3, 1/4, 1/5 FAMILY

3-5

96

83

239

167

93

104

93

98

143

104

114

101

85

71

ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

НАПОМЕНА ЗА РЕЗЕРВАЦИИТЕ СО ПОПУСТ ЗА РАНО РЕЗЕРВИРАЊЕ

        -Попустот се пресметува само на цената за сместување За услугата попупансион не се пресметува попуст ( 11.50 ЕУР за лице на ден) За отказ или промена на резервација со попуст до 15 дена пред пристигнување се задржува 50% од вредноста на аранжманот. За отказ под 15 дена се пресметува по општите услови за патување .Бројот на соби со попуст е ораничен.

НАПОМЕНА:

1/3*, 1/4* - трето и четврто возрасно ливе добиваат 20% попуст на дополнително легло

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА ПЕРИОД ОД 15.03 до 12.04.2020

Дете од 2-12 години без дополнително легло гратис, на сопствено легло 50% попуст

 

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

·       Сместување на база полупансион ( појадок и вечера )

·       Специјална Божиќна вечета на 25.12.2019 и на 07.01.2020

·       Неограничено користење на содржините на SPA&WELLNESS центарот

·       Ски гардероба

·       Интернет

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

·       Туристичка такса 1 ЕУР за лице на ден, деца од 7 до 15 год. 0.5 ЕУР на ден, деца до 7 год. не плаќаат такса ( СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА )

УСЛОВИ за Grand Hotel & Spa****:

·       Дете од 0-2 год. во придружба на двајца возрасни гратис во 1/2 стандард, 1/2 супериор и 1/2 супериор +

·       Дете од 2-7 год. во придружба на двајца возрасни бес дополнително легло 50% попуст

·       Дете од 2-12 год. на дополнително легло 30% попуст со минимум 1 возрасно лице

·       Две деца од 2-12 год. во придружба на двајца возрасни имаат по 50% попуст во сите типови на 1/3 соба

·       Две деца од 2-12 годво придружба на двајца возрасни имаат по 30% попуст во сите типови на 1/4 соба

·       Три деца од 2-12 год. во придружба на двајца возрасни имаат по 30% попуст во 1/5 фамилијарна соба

·       Трето и Четврто лице имаат по 20% попуст во 1/3 стандард, супериор и супериор + и во 1/4 супериор и супериор +

·       Во случај две лица да користат трокреветна соба има доплата од 20% за лице на ден во одбраниот тип на соба

·       50% доплата за еднокреветна соба на цената за лице во двокреветна соба

ДОПЛАТИ НА ЛИЦЕ МЕСТО ( незадолжителна)

·       Посебен програм за деца од 3-12 год(дневен програм со анимација со професионална грижа во детскиот клуб од 1200 RSD ) , јога, пилатес, аеробик,

сквош,фитнес, паркинг, гаража и друго

ДОПЛАТИ ВО АГЕНЦИЈА ИЛИ НА РЕЦЕПЦИЈА:

·       Бебешко креветче 5 ЕУР на ден

·       Новогодишна вечера

 

Регуларна понуда од Grand Hotel & Spa 4*

GRAND HOTEL & SPA **** Копаоник

TIТип на соба

Макслица

08.DEC

17.DEC

17.DEC

29.DEC

29.DEC

02.JAN

29.DEC

05.JAN

05.JAN

12.JAN

12.JAN

19.JAN

19.JAN

26.JAN

26.JAN

02.FEB

02.FEB

16.FEB

16.FEB

01.MAR

01.MAR

08.MAR

08.MAR

15.MAR

15.MAR

22.MAR

22.MAR

12.APR

Мин. ноќевања

 

5

3

4

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1/2, 1/3 STANDARD

2-3

91

79

199

139

89

99

89

89

119

99

109

96

81

68

1/2, 1/3*, 1/4 *SUPERIOR

2-4

100

87

219

153

98

109

98

98

131

109

120

106

89

75

1/2, 1/3*, 1/4 * SUPERIOR+

2-4

109

95

239

167

107

119

107

107

143

119

131

115

97

82

1/3, 1/4, 1/5 FAMILY

3-5

96

83

239

167

93

104

93

98

143

104

114

101

85

71

ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

НАПОМЕНА ЗА РЕЗЕРВАЦИИТЕ СО ПОПУСТ ЗА РАНО РЕЗЕРВИРАЊЕ

        -Попустот се пресметува само на цената за сместување За услугата попупансион не се пресметува попуст ( 11.50 ЕУР за лице на ден) За отказ или промена на резервација со попуст до 15 дена пред пристигнување се задржува 50% од вредноста на аранжманот. За отказ под 15 дена се пресметува по општите услови за патување .Бројот на соби со попуст е ораничен.

НАПОМЕНА:

1/3*, 1/4* - трето и четврто возрасно ливе добиваат 20% попуст на дополнително легло

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА ПЕРИОД ОД 15.03 до 12.04.2020

Дете од 2-12 години без дополнително легло гратис, на сопствено легло 50% попуст

 

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

·       Сместување на база полупансион ( појадок и вечера )

·       Специјална Божиќна вечета на 25.12.2019 и на 07.01.2020

·       Неограничено користење на содржините на SPA&WELLNESS центарот

·       Ски гардероба

·       Интернет

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

·       Туристичка такса 1 ЕУР за лице на ден, деца од 7 до 15 год. 0.5 ЕУР на ден, деца до 7 год. не плаќаат такса ( СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА )

УСЛОВИ за Grand Hotel & Spa****:

·       Дете од 0-2 год. во придружба на двајца возрасни гратис во 1/2 стандард, 1/2 супериор и 1/2 супериор +

·       Дете од 2-7 год. во придружба на двајца возрасни бес дополнително легло 50% попуст

·       Дете од 2-12 год. на дополнително легло 30% попуст со минимум 1 возрасно лице

·       Две деца од 2-12 год. во придружба на двајца возрасни имаат по 50% попуст во сите типови на 1/3 соба

·       Две деца од 2-12 годво придружба на двајца возрасни имаат по 30% попуст во сите типови на 1/4 соба

·       Три деца од 2-12 год. во придружба на двајца возрасни имаат по 30% попуст во 1/5 фамилијарна соба

·       Трето и Четврто лице имаат по 20% попуст во 1/3 стандард, супериор и супериор + и во 1/4 супериор и супериор +

·       Во случај две лица да користат трокреветна соба има доплата од 20% за лице на ден во одбраниот тип на соба

·       50% доплата за еднокреветна соба на цената за лице во двокреветна соба

ДОПЛАТИ НА ЛИЦЕ МЕСТО ( незадолжителна)

·       Посебен програм за деца од 3-12 год(дневен програм со анимација со професионална грижа во детскиот клуб од 1200 RSD ) , јога, пилатес, аеробик,

сквош,фитнес, паркинг, гаража и друго

ДОПЛАТИ ВО АГЕНЦИЈА ИЛИ НА РЕЦЕПЦИЈА:

·       Бебешко креветче 5 ЕУР на ден

·       Новогодишна вечера