orfej@orfej.com.mk   info@orfej.com.mk 
+389 75 409 409   +389 2 3118 602

Зима 2019/2020

Early Booking Discount понуда од Gorski 4*

GORSKI HOTEL & SPA **** Копаоник

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2019 15% ПОПУСТ

Тип на соба

Макс. Лица

08.12-17.12

17.12-29.12

29.12-02.12

29.12-05.01

05.01-12.01

12.01-19.01

19.01-26.01

26.01-02.02

02.02-16.02

16.03-01.03

01.03-08.03

08.03-15.03

15.03-22.03

22.03-12.04

Минимум престој

 

5

3

4

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

1/2, 1/3 SUPERIOR

2-3

100

87

219

153

98

109

98

98

131

109

120

106

89

75

1/2, 1/3 DELUXE

2-4

109

95

239

167

107

119

107

107

143

119

131

115

97

82

Цените се изразени во Евра за лице на ден, за престој пократок од наведениот цената се зголемува за 25% , престој за време на викенд на барање

Напомена за резервациите со попуст за рано резервирање:

Попустот се пресметува само на цената за смествање . За возрасно лице се одбива 11.50 ЕУР за полупансион, за останатите спрема табелата со попусти.За отказ на резервација до 15

дена пред пристигнување се плаќа 50% од износот. За отказ на резервација под 15 дена се пресметува спрема општите услови за патување. Бројот на соби со попуст е ограничен.                         

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА :

·       Полупансион ( појадок и вечера )

·       Неограничено користење на SPA& WELLNESS центарот (затворен базен, џакузи,соблекувална,релакс зона, тепидариум,топла купка, борова сауна,

Финска сауна, парна бања,фитнес , базен со топла вода на отворени и др .) , ски гардероба, интернет

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

·       Туристичка такса 1 ЕУР за лице на ден, 0.5 ЕУР за деца од 7 до 15 год. деца до 7 години не плаќаат такса . СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА

УСЛОВИ:

·       Дете од 0-2 годво придружба на двајца возрасни гратис

·       Дете од 2-12 год. во присдружба на двајца возрасни 50% попуст на дополнително легло

·       Дете од 2-12 год. во придружба на еден возрасен 30% попуст

·       Две деца од 2-12 год. во придружба на двајца возрасни ( 1-во дете 50% попуст , 2-ро дете гратис ) во 1/3 супериор или 1/3 делукс

·       Доплата за еднокреветна соба 50% на цената за лице во двокреветна соба

·       Трето лице 20% попуст од цената за лице во двокреветна соба

 

Регуларна понуда од Gorski 4*

GORSKI HOTEL & SPA **** Копаоник

Тип на соба

Макс. Лица

08.12-17.12

17.12-29.12

29.12-02.12

29.12-05.01

05.01-12.01

12.01-19.01

19.01-26.01

26.01-02.02

02.02-16.02

16.03-01.03

01.03-08.03

08.03-15.03

15.03-22.03

22.03-12.04

Минимум престој

 

5

3

4

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

1/2, 1/3 SUPERIOR

2-3

100

87

219

153

98

109

98

98

131

109

120

106

89

75

1/2, 1/3 DELUXE

2-4

109

95

239

167

107

119

107

107

143

119

131

115

97

82

Цените се изразени во Евра за лице на ден, за престој пократок од наведениот цената се зголемува за 25% , престој за време на викенд на барање

Напомена за резервациите со попуст за рано резервирање:

Попустот се пресметува само на цената за смествање . За возрасно лице се одбива 11.50 ЕУР за полупансион, за останатите спрема табелата со попусти.За отказ на резервација до 15

дена пред пристигнување се плаќа 50% од износот. За отказ на резервација под 15 дена се пресметува спрема општите услови за патување. Бројот на соби со попуст е ограничен.                         

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА :

·       Полупансион ( појадок и вечера )

·       Неограничено користење на SPA& WELLNESS центарот (затворен базен, џакузи,соблекувална,релакс зона, тепидариум,топла купка, борова сауна,

Финска сауна, парна бања,фитнес , базен со топла вода на отворени и др .) , ски гардероба, интернет

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

·       Туристичка такса 1 ЕУР за лице на ден, 0.5 ЕУР за деца од 7 до 15 год. деца до 7 години не плаќаат такса . СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА

УСЛОВИ:

·       Дете од 0-2 годво придружба на двајца возрасни гратис

·       Дете од 2-12 год. во присдружба на двајца возрасни 50% попуст на дополнително легло

·       Дете од 2-12 год. во придружба на еден возрасен 30% попуст

·       Две деца од 2-12 год. во придружба на двајца возрасни ( 1-во дете 50% попуст , 2-ро дете гратис ) во 1/3 супериор или 1/3 делукс

·       Доплата за еднокреветна соба 50% на цената за лице во двокреветна соба

·       Трето лице 20% попуст од цената за лице во двокреветна соба