orfej@orfej.com.mk   info@orfej.com.mk 
+389 75 409 409   +389 2 3118 602

Крстарења

КРСТАРЕЊЕ по КАРИБИТЕ - МАЈАМИ

ОДБЕРЕТЕ ГО ВАШЕТО КРСТАРЕЊЕ по КАРИБИТЕ - МАЈАМИ

9 Дена    / ЗА УПЛАТА ДО 25.10.2019  

     ЦЕНА ЗА РАНА УПЛАТА     ЦЕНА од:   999  ЕУР  

РЕДОВНА ЦЕНА 1299 ЕУР

ТЕРМИНИ : 03 – 12 НОЕМВРИ / 10 – 19 НОЕМВРИ 2019

08 – 17 ДЕКЕМВРИ  / 15 – 24 ДЕКЕМВРИ 2019

 8 ДЕНА  КРСТАРЕЊЕ ПО КАРИБИТЕ /

1 Ден  Скопје – МАЈАМИ      

Состанок на групата на аеродром два часа пред полетување. Лет за Мајами преку некоја европска метропола.  Пристигнување во Мајами  . По царинско визните формалности,  трансфер во сопствена режија до пристаништето во Мајами ( Препорака од нас да земете такси)..

 

 2 Ден :    МАЈАМИ   

Чекирање на бродот и задолжување на резервираниот тип на кабина. Исхрана на бродот на база полни пансиони. Ноќевање.

ОДБЕРЕТЕ ЕДНО ОД КРСТАРЕЊАТА

 

ИТИНЕРЕР НА КРСТАРЕЊЕТО

ИТИНЕРЕР  ВАРИЈАНТА  1

ДЕН

ДАТУМ

ПРИСТАНИШТЕ

ПРИСТИГНУВА

ЗАМИНУВА

1

ПОНЕДЕЛНИК

Miami, SAD

-

18:00

2

ВТОРНИК

Plovidba

-

-

3

СРЕДА

Ocho Rios, Jamajka

11:00

17:00

4

ЧЕТВРТОК

George Town, Kajmanski Otoci

08:00

14:00

5

ПЕТОК

Costa Maya, Meksiko

11:00

19:00

6

САБОТА

Plovidba

-

-

7

НЕДЕЛА

Ocean Cay MSC Marine Reserve, Bahamas

09:00

23:00

8

ПОНЕДЕЛНИК

Miami, SAD

07:00

-

 

ИЛИ

 

ВАРИЈАНТА  2

ДЕН

ДАТУМ

ПРИСТАНИШТЕ

ПРИСТИГНУВА

ЗАМИНУВА

1

ПОНЕДЕЛНИК

Miami, SAD

-

18:00

2

ВТОРНИК

Plovidba

-

-

3

СРЕДА

Isla de Roatan, Honduras

12:00

18:00

4

ЧЕТВРТОК

Costa Maya, Meksiko

08:00

18:00

5

ПЕТОК

Cozumel, Meksiko

08:00

16:00

6

САБОТА

George Town, Kajmanski Otoci

12:00

18:00

7

НЕДЕЛА

Plovidba

-

-

8

ПОНЕДЕЛНИК

Miami, SAD

07:00

-

 

8 Ден :   Мајами- Скопје     

Појадок на брод. Пристигнување во пристаништето MIAMI, Florida во 07.00 часот. Напуштање на бродот. Индивидуален Трансфер до аеродромот во Мајами.

 

Лет за Скопје, преку некоја од европските метрополи. Нокен лет. Пристигнување следниот ден во Скопје.

 

ЦЕНА НА ПАКЕТ АРАНЖМАН СПОРЕД КОРИСТЕЊЕ НА КАБИНА НА БРОДОТ

ТИП НА КАБИНИ

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ

Рана уплата до 25.10  Редовна цена

ВНАТРЕШНА КАБИНА  КЛАСИК

                    999                    1299 ЕУР

ВНАТРЕШНА КАБИНА ПРЕМИУМ

                  1099                    1399 ЕУР

НАДВОРЕШНА КАБИНА КЛАСИК

                  1149                    1599 ЕУР

НАДВОРЕШНА КАБИНА ПРЕМИУМ

                  1299                    1699 ЕУР

БАЛКОНСКА КАБИНА КЛАСИК

                  1799                    1999 ЕУР

БАЛКОНСКА КАБИНА ПРЕМИУМ

                  1899                    2099 ЕУР

 

Во цената е вклучено:

Авионски билет според програмата – економска класа:

Скопје –Мајами-Скопје

1 ноќевања во хотел со 3* во Мајами (без појадок)

Крстарење со брод зпо Карибите   8 ДЕНА  / 7 ноќи

Пристанишни такси 140,00 евра по лице

Аеродромски такси  - ( аеродромските такси се променливи)

 

Во цената не е вклучено:

Американска виза

НАПОЈНИЦА ОД ДЕН ЗА ВОЗРАСНО ЛИЦЕ ИЗНЕСУВА  ......10 ЕУР , А ЗА ДЕЦА   ОД 4 – 14  ГОДИНИ  ..........  6 ЕУР  НА ДЕН

Трансферите не се вклучени во цената

Сите факултативни излети, посети и разгледи

Билети за музеи, јавни превозни средства

Агенцијата го задржува правото на промена на цената доколку се промени цената на авионскиот превоз.

 

ВАЖНА НАПОМЕНА: Цената за рана уплата важи исклучиво за целосна уплата на аранжманот до денот до кога важи таа цена. За уплата по редовна цена со резервација се уплака 50 % а остатокот од 50 % од износот најдоцна еден месец пред поаѓање.

Во  цената за време на крстарењето е вклучено:  
крстарење со бробот според програмата
• сместување во одбраната кабина за време на крстарењето на бродот (купатило/WC,клима уред,сеф,фен, TV)
• проширен полн пансион (вечера, полнокна закуска, појадок, ручек, ужина)
• Свечена Капетанова вечер со здравица од капетанот
• Целодневни анимации на бродот
• Забавен вечерен програм во салоните, баровите со музика во живо
• Користење на бродските простори и опрема (библиотека,фитнес центар,базени, лежалки на палуба, сауни, парни бањи, пешкири,...)  • претстави во театарот, влезници за казиното и нокниот клуб....
• Спортски активности  (aerobic, stretching, bodydancing  и слични активности со асистенција на инструктори во салата,...)
• Разни дневни активности (игри , лов на изгубеното богатство, квизови, турнири, караоке, школо за танци, разни текатски забави и др.)
ЦЕНАТА  ЗА ВРЕМЕ НА КРСТАРЕЊЕТО НЕ ВКЛУЧУВА   :  • НАПОЈНИЦИ,  ПИЈАЛОЦИ НА БРОДОТ, ИЗЛЕТИ И ЕКСКУРЗИИМ, УСЛУГИ  ЗА КОРИТЕЊЕ НА ДОКТОР И МЕДИЦИНСКИПЕРСОНАЛ , ОСИГУРУВАЊЕ НА БРОДОТ ОД СТРАНА НА КОСТА КРОИЧЕРЕ КОМПАНИЈАТА.