orfej@orfej.com.mk   info@orfej.com.mk 
+389 75 409 409   +389 2 3118 602

Лето 2020

ALBATROS CITADEL SAHL HASHEESH 5 *

Хотелот е изграден од природни корални карпи со широката приватна плажа долга 1,6 км кој се наоѓа во Sahl Hasheesh, оддалечен 25 км од аеродромот во Хургада. Albatros Citadel Resort располага со all inclusive услуга, шест ресторани, рибен a la cart resrotan, бар на базен и два на плажа, лоби бар, caffe Mozart, слаткарница, дискотека, неколку базени на повеќе нивоа со дел за деца, две лагуни, билијард, аеробик, фитнес, сауна, џакузи, одбојка на плажа, пинг-понг, терени за тенис, разни анимации и интернационален анимирачки тим кој секојдневно организира активности. Од содржини за деца, хотелот има базен за деца, мени во главниот ресторан, baby sitting и анимација за деца.

Сите соби се пространи и луксузно уредени и имаат воодушевувачки панорамски поглед на Црвено море.

https://www.pickalbatros.com/hotels-resorts/albatros-citadel-sahl-hasheesh/

 

Hurgada - SAHL HASHESH BAY

 

ALBATROS CITADEL SAHL HASHESH 5* AI

27.мај

03.јун

10.јун

17.јун

24.јун

01.јул

08.јул

15.јул

22.јул

29.јул

05.авг

12.авг

19.авг

26.авг

02.сеп

09.сеп

16.сеп

STANDARD SEA VIEW 2+1

Цена за уплата до 30.04.20

696

696

696

696

696

696

696

696

696

724

753

753

753

753

696

696

696

редовна цена на аранжманот

801

801

801

801

801

801

801

801

801

837

873

873

873

873

801

801

801

3-то лице

786

786

786

786

786

786

786

786

786

822

858

858

858

858

786

786

786

1-во дете од 2-13,99

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

2-ро дете од 7-13,99

538

538

538

538

538

538

538

538

538

555

574

574

574

574

538

538

538

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SINGLE ROOM

цена за уплата до 30.04.20

1013

1013

1013

1013

1013

1013

1013

1013

1013

1062

1110

1110

1110

1110

1013

1013

1013

редовна цена на аранжманот

1197

1197

1197

1197

1197

1197

1197

1197

1197

1258

1319

1319

1319

1319

1197

1197

1197

DELUXE SEA VIEW 2+1

Цена за уплата до 30.04.20

799

799

799

799

799

799

799

799

799

828

857

857

857

857

799

799

799

редовна цена на аранжманот

930

930

930

930

930

930

930

930

930

966

1002

1002

1002

1002

930

930

930

трето лице

916

916

916

916

916

916

916

916

916

952

988

988

988

988

916

916

916

1-во дете до 0-13.99

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

2-ро дете од 7-13,99

603

603

603

603

603

603

603

603

603

621

639

639

639

639

603

603

603

 

 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ И ИСТИТЕ ВКЛУЧУВААТ:

 • 6 ноќевања на услуга All inclusive
 • Аеродромски такси
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје
 • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице
 • Трансфер аеродром - хотел - аеродром
 • Организација на аранжманот

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

 • Египетска влезна виза (25 еур- се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.
  Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и потврда за хотелска резервација
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување

НАПОМЕНА:

Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс 1еуро = 62ден

Задолжително патничко осигурување ,со важност на ваучерот

За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош кој треба да има важност 6 месеци од денот на патување.Исполнувањето на овој услов и последиците настанати од неговото непочитување е под одговорност на патникот

Важат општите услови на патување на ОРФЕЈ

 

Пријавување на гости: 14:00 часот

Одјавување на гости: 10:00 часот