orfej@orfej.com.mk   info@orfej.com.mk 
+389 75 409 409   +389 2 3118 602

Лето 2020

LE PACHA HOTEL 3 *

Хотелот се наоѓа на брегот, во стариот дел на Хургада, каде што има клубови, барови, ресторани, продавници, 500 метри од најтешкиот центар. Сите соби се климатизирани, со бања, мини бар, ТВ и телефон, 3 ресторани, бар, кафуле, здравствен центар, нуркачки центар, билијард, дискотека, масажа. два базени, од кој еден е за деца, а има и разни видови на анимации, како и детски клуб. Гостите можат да играат одбојка на плажа или билијард. Традиционалната италијанска кујна се служи во Casa Рустика, додека ресторанот China нуди кинески специјалитети. Гостите можат да уживаат во пијалок во англискиот паб или да се забавуваат во дискотеката Калигула.

Ресортот се наоѓа на 10 минутно возење од Хургада Меѓународниот аеродром.

http://www.lepacharesort.com/

 

HURGADA City

 

LE PACHA 3*

27.мај

03.јун

10.јун

17.јун

24.јун

01.јул

08.јул

15.јул

22.јул

29.јул

05.авг

12.авг

19.авг

26.авг

02.сеп

09.сеп

16.сеп

STANDARD ROOM (2+2)

Цена за уплата до 30.04.20

465

645

465

465

465

465

465

465

490

497

510

510

510

499

490

490

490

Редовна цена на аранжманот

498

498

498

498

498

498

498

498

527

536

551

551

551

539

527

527

527

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1/3 po lice EBD

453

453

453

453

453

453

453

453

477

497

508

508

508

487

477

477

477

1/3 po lice regular

484

484

484

484

484

484

484

484

513

534

549

549

549

525

513

513

513

1 dete 0-13.99

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

2-ro dete 6-13.99 (50% hot) EB

355

355

355

355

355

355

355

355

366

386

392

392

396

370

366

366

366

2-ro dete 6-13.99 regular

370

370

370

370

370

370

370

370

382

406

413

413

413

407

382

382

382

SINGLE EB

557

557

557

557

557

557

557

557

599

624

636

636

636

612

599

599

599

SINGLE regular

606

606

606

606

606

606

606

606

656

685

699

699

699

671

656

656

656

 

 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ И ИСТИТЕ ВКЛУЧУВААТ:

 • 6 ноќевања на услуга All inclusive
 • Аеродромски такси
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје
 • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице
 • Трансфер аеродром - хотел - аеродром
 • Организација на аранжманот

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

 • Египетска влезна виза (25 еур- се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.
  Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и потврда за хотелска резервација
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување

НАПОМЕНА:

Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс 1еуро = 62ден

Задолжително патничко осигурување ,со важност на ваучерот

За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош кој треба да има важност 6 месеци од денот на патување.Исполнувањето на овој услов и последиците настанати од неговото непочитување е под одговорност на патникот

Важат општите услови на патување на ОРФЕЈ

 

Пријавување на гости: 14:00 часот

Одјавување на гости: 10:00 часот