orfej@orfej.com.mk   info@orfej.com.mk 
+389 75 409 409   +389 2 3118 602

Лето 2020

ХОТЕЛ ГРАНИТ 4*

Хотел Гранит е лоциран на крајбрежјето на Охридското езеро, во месноста Св.Стефан, 5 км од центарот на Охрид .  Хотел Гранит е модерен хотел кој располага со  ресторан со голема отворена тераса каде  се послужуваат интернационални јадења, кафе барот со  ТВ сала со околу 70 места со пристап до многу сателитски канали.   
Сите соби се климатизирани , со директна телефонска линија, сателитска и кабелска телевизија, бежичен WI-FI интернет пристап и мини бар.  
Хотелот има сопствена песочна плажа и базен опремени со лежалки за сонце. За хотелските гости се предвидени слободни активности како веслање чамци, тенис, кошарка и пинг понг  и фитнес центар кој е достапен 24 часа.   
Хотелот се наоѓа на многу мала оддалеченост од локалните атракции каде гостите ќе може да го искористат слободното време за екскурзии и сл.  
 
ТИП НА СОБА Ноќевање со појадок
BB
Ноќевање на база полупансион 
НВ
Ноќевање на база Се вклучено 
АI
Стандардна  1/2 соба 30 € 35 € 50 €
Стандардна  1/1  соба 40 € 45 € 60 €
 
Цените се изразени во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 еур = 62 мкд 
 
Цените се дадени по лице на ноќ 
Деца од 0 до 6 години гратис  
Деца од 6 до 12 години плаќа 50% од цената  
Трето лице во соба плаќа целосна сума 
Доплата за апартман по  10 € по лице по услуга