orfej@orfej.com.mk   info@orfej.com.mk 
+389 75 409 409   +389 2 3118 602

Лето 2020

ХОТЕЛ ТИНО 4*

Модерен, атрактивен хотел, сместен на кејот на Охридското Езеро, на само 600 метри од центарот на Охрид, со одличен поглед на езерото, модерно опремени големи соби, ресторан, современ SPA центар, бесплатен паркинг, бесплатен WiFi интернет... 
Има модерни, убаво уредени комфорни соби. Во ресторанот на хотелот се служат јадења од традиционалната македонска кујна, како и јадења од изворната италијанска и другите европски кујни. Хотелот има модерен целосно опремен SPA центар, со базен за хидромасажа, термална купка, сауна, парна бања, како и современо опремени студија за масажа, релаксација и козметички третмани.  
 
МАЈ /ЈУНИ  1-2 ноќевања
НП
3-6 ноќевања
НП
7+ ноќевања
НП
Еднокреветна соба   43 евра
45 евра – кон езеро 
38 евра 
40 евра –кон езеро   
33 евра
35 евра – кон езеро
Двокреветна соба  31 евро
33 евра – кон езеро
28 евра
30 евра – кон езеро
25 евра
27 евра – кон езеро
Апартман ( 3 до 4 лица)  30 евра - кон езеро 27 евра – кон езеро 25 евра – кон езеро 

 

ЈУЛИ / АВГУСТ  1-2 ноќевањаНП 3-6 ноќевањаНП 7+ ноќевањаНП
Еднокреветна соба   48 евра
50 евра – кон езеро   
43 евра
45 евра – кон езеро  
38 евра
40 евра – кон езеро
Двокреветна соба  36 евра
38  евра – кон езеро
33 евра
35 евра – кон езеро
30 евра
32 евра – кон езеро
Апартман (3 до 4 лица)   35 евра – кон езеро 32 евра – кон езеро 30 евра – кон езеро 
 
Цените се изразени во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 еур = 62 мкд 
 
Цените се дадени по лице на ноќ и вклучува:  
-ноќевање со појадок, спа центар со џакузи, сауна и парна бања, WIFI , паркинг. 
-Дете до 5,99 години гратис  
-Деца од 6-11,99 години 50  % попуст   
-Трето лице возрасно 25% попуст  
-Доплата за оброк 9 € по лице  
-Во цената не е вклучена туристичка такса