orfej@orfej.com.mk   info@orfej.com.mk 
+389 75 409 409   +389 2 3118 602

Лето 2020

ВИЛА КЛЕА Ксамил

ВИЛА КЛЕА

КСАМИЛ

Вила “ Клеа“ 

Вилата “ Клеа “ се наоѓа во Ксамил,  на 350м. оддалеченост од плажата Bela Vista и 15 мин. од центарот на градчето. Вилата располага со 1/2, 1/3 и 1/4 студиа и 1/4+1 АПП сите комплетно опремени со сопствена кујна, купатило, ТВ, WI – FI, клима, балкон.

 Цените се дадени по лице за 7 ноќи / 8 дена со вклучен превоз

 

ТЕРМИН

ТИП НА СОБА

ЦЕНИ

11.07-18.07

1/2

139 €

18.07-25.07

1/2

139 €

25.07-01.08

1/2

139 €

01.08-08.08

1/2

149 €

08.08-15.08

1/2

149 €

15.08-22.08

1/2

149 €

22.08-29.08

1/2

149 €

 

 

 

 · 3 и 4 - то лице плаќаат по 99 €

• Патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата (5 евра за целиот престој) или од друго место, но мора да се донесе потврда дека постои.
• Можност за плаќање: Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка.
• За сингл соба се доплаќа плус 70% од редовната цена поради вториот кревет.
• За сопствен превоз се одземаат 20 евра.
• Тргнувањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата. Се патува со лична карта преку граничниот премин Ќафасан, за влез во Албанија не е потребен PCR тест

 • За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман;
• Цена само за превоз 50 евра


•Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата.
•Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА T.A. ОРФЕЈ.

 

ПЛАЌАЊЕ ЗА ДЕЦА:

· Дете од 0 до 3 години не плаќа и дели кревет со возрасен

· Дете од 3 до 12 години на класичен кревет плаќа 70% од цената на аранжманот.

· Дете од 3 до 12 години на дополнителен кревет плаќа 50% од цената на аранжманот.

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

· Check in во собите е после 14h 

· Check out е до 10h. Багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери.

 · За хигиената на собите се грижат гостите;

ПЛАЌАЊЕ:

-  Плаќањето е во денари по курс 1 евро - 62мкд

Вилата има интернет, но не гарантираме за квалитетот и брзината за истиот