orfej@orfej.com.mk   info@orfej.com.mk 
+389 75 409 409   +389 2 3118 602

Лето 2020

ВИЛА КЛЕА Ксамил

Вилата “ Клеа “ се наоѓа во Ксамил,  на 350м. оддалеченост од плажата Bela Vista и 15 мин. од центарот на градчето. Вилата располага со 1/2, 1/3 и 1/4 студиа и 1/4+1 АПП сите комплетно опремени со сопствена кујна, купатило, ТВ, WI – FI, клима, балкон.

 

 Цените се дадени по лице за 7 ноќи / 8 дена со вклучен превоз

Датум:

Тип на соба:

Цени:

08.08-15.08

1/2; 1/3

149€

15.08-22.08

1/2; 1/3

149€

22.08-29.08

1/2; 1/3

149€

29.08-05.09

1/2; 1/3

139€

05.09-12.09

1/2; 1/3

129€

12.09-19.09

1/2; 1/3

119€

19.09-26.09

1/2; 1/3

109€

26.09-03.10

1/2; 1/3

109

 

Цените се дадени за наем на студио за 7ноќевања БЕЗ ПРЕВОЗ

ДАТУМ:

1/2

1/3

1/4

08.08-15.08

240€

260€

280€

15.08-22.08

240€

260€

280€

22.08-29.08

240€

260€

280€

29.08-05.09

225€

245€

265€

05.09-12.09

212€

232€

252€

12.09-19.09

190€

200€

210€

19.09-26.09

160€

170€

180€

26.09-03.10

150€

160€

170€

• Патничко осигурување –мора да се донесе потврда дека постои. 
 

• Можност за плаќање: Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка  и онлајн уплата на нашата веб страна.
• За сингл соба се доплаќа плус 70% од редовната цена поради вториот кревет.

• Тргнувањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата. Се патува со лична карта преку граничниот премин Ќафасан, за влез во Албанија не е потребен PCR тест

• За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман;

• Трето лице плаќа 70% од редовната цена.

• Цена само за превоз 50 евра, за деца од 03 до 12 години цената е 35 евра.

•Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата.
•Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА T.A. OРФЕЈ ТРАВЕЛ.

 

ПЛАЌАЊЕ ЗА ДЕЦА:

· Дете од 0 до 3 години не плаќа и дели кревет со возрасен

· Дете од 3 до 12 години на класичен кревет плаќа 70% од цената на аранжманот.

 

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

· Check in во собите е после 14h 

· Check out е до 10h. Багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери.

 · За хигиената на собите се грижат гостите;

ПЛАЌАЊЕ:

-  Плаќањето е во денари по курс 1 евро - 62мкд;