orfej@orfej.com.mk   info@orfej.com.mk 
+389 75 409 409   +389 2 3118 602

Крстарења

Kрстарење - Балтичко Море и Балтички Држави 8 дена од / до Копенхаген

Kрстарење - Балтичко Море и Балтички Држави 8 дена од / до Копенхаген 

Крстарење: 09.05.2021. - 16.05.2021.

 (Голем избор на датуми во текот на целата година од Копенхаген, Стокхолм или Санкт Петерсбург)

 

#

ден

пристаниште

до

1

нед

Copenhagen - Denmark

 

17:00

2

пон

Крстарење на отворено море

   

3

вто

Stockholm - Sweden

10:00

18:00

4

сре

Tallinn - Estonia

09:30

18:00

5

чет

St. Petersburg - Russia

07:00

23:59

6

пет

Крстарење на отворено море

   

7

саб

Крстарење на отворено море

   

8

нед

Copenhagen - Denmark

06:00

 

-Внатрешна кабина 585 €

-Кабина со прозорци 676 €
-Балконска кабина 932 €
-Мини апартман 1,225 €
-Апартман 2,744 €
*цената е по лице во двокреветна кабина
Во цената е вклучено:
-Крстарење според програмата.
-Сместување во избраната кабина.
-Полн пансион со различни јадења, вода, кафе, чај, закуски, свечена вечера на капетанот со посебно мени.
-Забавна програма на бродот.
-Удобности на одборот: базени, џакузи, фитнес центар, диско, театар, библиотека ... (можни се дополнителни трошоци)
-Услуга за утовар и истовар на личен багаж.
-Пристанишни даноци.
Цената НЕ вклучува:
• Типсот  за персоналот на бродот е задолжителен и се плаќа на бродот.
• Индивидуални трошоци.
• Транспортни трошоци до пристаништето за истоварување / слегување.
• Пијалоци, ако не е наведено.
• Храна и пијалоци во специјални ресторани.
• лични трошоци.
• Факултативни екскурзии.
• Полиса за здравствено осигурување за патувања.
• Трошоци за издавање на сите потребни визи.

Содржини  на бродот:
КОМУНИКАЦИИ 
Интернет кафе
соба за состаноци 
Wi-Fi со доплата 
ХРАНА
 собна услуга нон-стоп 
азиски ресторан 
скара / скара
 ресторан за самопослужување
 вклучена Пекара
 Италијански ресторан 
ДАТУМИ ЗА ВЕЧЕРИ 
главен ресторан: 
фиксно време за јадење 
главен ресторан: флексибилно време за јадење 
WELLNESS
прилагодено за лица со посебни потреби
 опремени за лица со попреченост 
фризер 
здравствени курсеви 
салон за убавина 
медицински дел, масажа, сауна, СПА, џакузи на отворено 
ПИЈАЛОК 
Кафуле,коктел бар, бар на базен, Англиски паб, визба за вина,  продавница за вино
 ЈАЗИК НА ОДБОР
 Англиски 
ДОКУМЕНТИ ЗА ПАТУВАЕ 
пасош 
СПОРТ 
Кошарка, лизгалиште, спортски клуб, фудбал, голф, симулатор за голф, сала за ролери џогирање / пешачење / паркур качување по карпи, миниголф, отворен базен, Тенис, Пинг Понг, одбојка слајд на вода 
ВИД НА БЕСПЛАТА 
Крстарења по море 
ДЕЦА И ТИНЕГЕРИ 
детски клуб детски базен / воден парк дискотека за млади младински клуб Видео игри 
БРОЈ ПАТНИЦИ
 до 5000 патници 
ЗАБАВА
 дискотека капела за венчавки казино 
Во живо: Рок / Поп настапи

Авантурата на морињата, третиот брод од класата Војаџер од Кралските Кариби, беше изграден во 2001 година и чинеше 500 милиони долари. Бродот е долг 311 метар и има капацитет од околу 3800 патници, за што се грижи екипаж од околу 1180 члена. Royal Caribbean е компанија позната како една од најпрестижните во светот на крстарење и луксузни одмори. Авантурата на морињата нуди многу можности што им се достапни на патниците, голем број луксузни ресторани, базени, теретана, фитнес, спортски терени за кошарка, одбојка, тенис ... Забавата е синоним за Кралската Кариби, па за патниците од сите возрасти ова испорача неисцрпен извор на добро дејствување. Мини-голф, Wallид за качување по карпи, филмско платно покрај базен, Два тркачки водени лизгања, се само некои од забавните програми што ги нуди Кралските Кариби. Театарот, диско, казиното, голем број барови и салони ќе се погрижат секој момент од крстарењето да биде интересен. Храна за сечиј вкус, велнес центар, релаксација, шопинг, сè што може да посакате на одмор, е на бродот „Авантура на морињата“.