orfej@orfej.com.mk   info@orfej.com.mk 
+389 75 409 409   +389 2 3118 602
Саранда
BLUE SKY SARANDA HOTEL

Хотелот Саранда Палас 4****

Хотелот Саранда Палас 4**** нуди приватна плажа, хотелот Саранда Палас, исто така, располага со сезонски отворен базен и бар на самото место со пространа тераса за сонце. Бесплатна WiFi и бесплатен приватен паркинг се обезбедени од хотелот. Центарот на Саранда е оддалечен 1,5 км.

SARANDA INTERNATIONAL HOTEL 4****

Располага со сопствена приватна плажа со лежалки, чадори и бар за на плажа, хотелот Саранда Интернешнл има климатизирани простории со бесплатен Wi-Fi, ЛЦД кабловска телевизија и балкон. Центарот на градот е во рамките на 1,5 км.

SANTA QUARANTA PREMIUM RESORT

SANTA QUARANTA PREMIUM RESORT Хотелот е веднаш покрај плажа, специјално дизајниран за сите соби да имаат поглед кон море. Santa Quaranta “Premium Resort”  е луксузен ресорт со уникатна препознатливост. Може да се одморите во некоја од луксузните и фамилијарни соби со балкон и прекрасен поглед.

OASIS HOTEL

OASIS HOTEL Хотелот се наоѓа на неколку метри од плажа и од пристаништето во Саранда кое го поврзува градот со грчкиот остров Крф. Совршен за оние кои сакаат мирен и удобен одмор. Собите се опремени со мебел во модерен стил.

Mucobega Hotel 4**** Саранда

Нуди приватна камчеста плажа со бесплатни шезлонги и чадори за сонце Хотел Мукобега се наоѓа во Саранда и обезбедува климатизирано сместување со балкон во секоја единица. Објекти за водни спортови и бар на плажа се исто така предвидени, додека бесплатен WiFi пристап е достапен во сите области.

Kristina Suites Saranda

Jaroal Хотел 4* – Саранда

Хотелот лоциран на сама плажа располага со сопствена плажа, ресторан и бар со тераса со прекрасен поглед на море. Главната автобуска станица е на 1,5км, а пристаништето на 2км.

ILIRIA HOTEL / 4* SARANDA

Хотел Илириа е лоциран на совршена местоположба во Саранда. Како најстар хотел во Саранда, во 2017 година хотелот доби 40 нови соби од висока класа, секоја опремена со модерен мебел. Сите соби имаат балкон, повеќето со поглед кон плажата Saranda. Собите се опремени со туш, фрижидер, клима уред. На првиот кат од хотелот се наоѓа ресторанот, каде гостите може да уживаат во традиционална храна.

HOTEL EL PRIMERO LUXURY – SARANDA 4****

Сместен во Саранда, на 450 метри од плажата Маестрал, хотелот Ел Примеро има сместување со ресторан, бесплатен приватен паркинг, бар и приватна област на плажа.